Join Assam Study Centre Channel

Vacancy at Nalbari College – Nalbari

Vacancy at Nalbari College – Nalbari.

নলবাৰী মহাবিদ্যালয়ত কনিষ্ঠ সহায়ক আৰু পুথিভঁৰাল সহায়কৰ পদ খালী

নলবাৰী মহাবিদ্যালয়ৰ বিষয়ে –

নলবাৰী মহাবিদ্যালয় হৈছে অসমৰ এক অন্যতম প্ৰধান মহাবিদ্যালয়। ১৯৪৫ চনৰ ৪ জুলাইত প্ৰতিষ্ঠিত, এই মহাবিদ্যালয়খনে সমগ্ৰ নামনি ব্ৰহ্মপুত্ৰ উপত্যকাত উচ্চ শিক্ষাৰ গঠন আৰু প্ৰচাৰত এক অগ্ৰণী ভূমিকা গ্ৰহণ কৰিছে।

Nalbari College Vacancy 2022

নলবাৰী মহাবিদ্যালয় অসমে কনিষ্ঠ সহায়ক আৰু পুথিভঁৰাল সহায়ক পদৰ বাবে যোগ্য প্ৰাৰ্থীৰ পৰা আৱেদন আমন্ত্ৰণ কৰিছে। ইচ্ছুক প্ৰাৰ্থীসকলে তলত উল্লেখ কৰা অনুসৰি উপযুক্ত অর্হতা মতে মহাবিদ্যালয়লৈ আৱেদন কৰিব পাৰে।

পদৰ নামঃ

ক) কনিষ্ঠ সহায়ক

পদৰ সংখ্যা – ০৩

খ) পুথিভঁৰাল সহায়ক –

পদৰ সংখ্যা – ০১

বয়স

অসম চৰকাৰৰ কাৰ্যালয় স্মাৰকপত্ৰ নং এবিপি.৬/২০২১/৫১ তাৰিখ ০২-০৯-২০২২ তাৰিখৰ অধিসুচনা মতে এলডিএ / লাইব্ৰেৰী সহায়কৰ বাবে সৰ্বাধিক বয়স ৪০ বছৰ, প্ৰাক্তন সৈনিকসকলৰ বাবে ৪২ বছৰ, অ’বিচি/এম.অ.বি.চি.-ৰ বাবে ৪৩ বছৰ, অনুসূচীত জাতি/জনজাতিৰ বাবে ৪৫ বছৰ আৰু ০১-০১-২০২২ তাৰিখত পি.ডব্লিউ.ডি.-ৰ বাবে ৫০ বছৰ।

আপুনি যদি আমাৰ পেজ পঢ়ি ভাল পাইছে তেন্তে আমাৰ ‘নিউজলেটাৰ চাবস্ক্রাইব কৰক। নতুবা আমাৰ ‘ফেচবুক পৃষ্ঠা’ অনুসৰণ কৰক বা আমাৰ “ইউটিউব চেনেল চাবস্ক্রাইব’ কৰক বা “টুইটাৰ“ ত আমাক অনুসৰণ কৰক ।

আৱেদনৰ অন্তিম তাৰিখ

২৫-০৬-২০২২

প্রয়োজনীয় অর্হতা

শিক্ষাগত অৰ্হতা, বয়স আৰু আন সকলো চৰ্তাৱলী আৰু নিয়মাৱলী অসম চৰকাৰৰ ও এম নং অনুসৰি হ’ব। ডি.এইচ.ই./চি.ই./মিস্ক/৩৪১/২০১৬/৪৯ তাৰিখ ০৯-০২-২০২২ আৰু বাছনি প্ৰক্ৰিয়া চৰকাৰী পত্ৰ নং অনুসৰি হ’ব। ডি.এইচ.ই./চি.ই./মিস্ক/৩৪১/২০১৬/১২ তাৰিখ ২৯-০৪-২০১৭।

আবেদনৰ প্রক্রিয়া

প্ৰাৰ্থীসকলে এইচ.এছ.এল.চি.ৰ পৰা সম্পূৰ্ণ মূল নথিপত্র আৰু স্ব-প্ৰমাণিত প্রমাণপত্ৰৰ সৈতে তেওঁলোকৰ আৱেদন প্ৰেৰণ কৰিব পাৰে । লগতে প্রার্থীসকলে ৫০০ টকাৰ এখন ডিমাণ্ড ড্রাফট নলবাৰী মহাবিদ্যালয়ৰ অধ্যক্ষ আৰু সচিবৰ নামত, নলবাৰীৰ এছবিআই নলবাৰী শাখাত পৰিশোধ হোৱাকৈ কাটিব লাগিব। আৱেদনপত্র ২৫ জুন, ২০২২-ৰ ভিতৰত নলবাৰী মহাবিদ্যালয়, নলবাৰী, পো.আ.- নলবাৰী,  জিলা- নলবাৰী, পিন-৭৮১৩৫৫-ৰ অধ্যক্ষ আৰু সচিবৰ ওচৰত জমা দিব লাগিব।

মহাবিদ্যালয়ৰ ৱেবচাইটঃ

Leave a Comment

error: Warning, you aare not allowed to copy this element
%d bloggers like this: