Join Assam Study Centre Channel

Current Affairs | Assamese

Current Affairs | Assamese

We are updating regularly Current affairs, assam current affairs, current affairs assam in Assamese language. Hope this will help the aspirants of all competitive examinations.

ভাৰতীয় সেনাৰ নতুন ইউনিফৰ্ম

ভাৰতীয় সেনাৰ বাবে এটা নতুন যুদ্ধৰ ইউনিফৰ্ম প্রস্তুত কৰা হৈছে য’ত “ডিজিটেল ব্যাঘাতকাৰী” আৰ্হি থাকিব। ইয়াক ১৫ জানুৱাৰী, ২০২২ তাৰিখে ভাৰতীয় সেনা দিৱসৰ কুচকাৱাজত প্ৰদৰ্শন কৰা হ’ব বুলি আশা কৰা হৈছে। নতুন ইউনিফৰ্মটো সকলো ঋতুতে অধিক দীৰ্ঘম্যাদী আৰু আৰামদায়ক হ’ব বুলি আশা কৰা হৈছে। লগতে ই পাতল আৰু অধিক জলবায়ু-অনুকূল হ’ব বুলি আশা কৰা হৈছে।

লোকসভাত সহায়ক প্ৰজনন প্ৰযুক্তি বিধেয়ক গৃহীত

সহায়ক প্ৰজনন প্ৰযুক্তি বিধেয়ক, ২০২১ লোকসভাত গৃহীত কৰা হৈছে। ইয়াৰ লক্ষ্য হৈছে নৈতিকতাৰ লগতে সহায়ক প্ৰজনন প্ৰযুক্তি  সেৱাৰ সুৰক্ষিত অনুশীলনৰ বাবে সহায়ক প্ৰজনন প্ৰযুক্তি ক্লিনিক আৰু বেংকৰ নিয়ন্ত্ৰণ আৰু তত্বাৱধানৰ বাবে এখন ৰাষ্ট্ৰীয় বোৰ্ড আৰু ৰাজ্যিক বোৰ্ড স্থাপন কৰা।

Current Affairs | Assamese Language

জাৰ্মানীত ৰাজহুৱা স্থানত টীকাকৰণ নকৰা লোকসকলৰ প্রৱেশ নিষিদ্ধ

বিদায়ী জাৰ্মান চান্সেলৰ এঞ্জেলা মাৰ্কেল জাৰ্মানীয়ে ঘোষণা কৰে যে দেশখনে শীঘ্ৰেই ৰাজহুৱা স্থানত  টীকাকৰণ নকৰা লোকসকলৰ প্রৱেশ নিষিদ্ধ কৰিব। দেশৰ ফেডাৰেল আৰু ৰাজ্যিক নেতাসকলৰ সৈতে বৈঠকৰ পিছত এই সিদ্ধান্ত লোৱা হৈছিল। তেখেতে এইটোও জনাইছিল যে কৰোনা ভাইৰাছৰ সংক্ৰমণ নিয়ন্ত্ৰণ ৰখাৰ বাবে সংসদে শীঘ্ৰেই এটা সাধাৰণ ভেকছিনৰ আদেশ বিবেচনা কৰিব।

গীতা গোপীনাথ IMFৰ প্ৰথম উপ-পৰিচালনা সঞ্চালক হ

আপুনি যদি আমাৰ পেজ পঢ়ি ভাল পাইছে তেন্তে আমাৰ ‘নিউজলেটাৰ চাবস্ক্রাইব কৰক। নতুবা আমাৰ ‘ফেচবুক পৃষ্ঠা’ অনুসৰণ কৰক বা আমাৰ “ইউটিউব চেনেল চাবস্ক্রাইব’ কৰক ।

আইএমএফৰ মুখ্য অৰ্থনীতিবিদ গীতা গোপীনাথে প্ৰথম উপ-পৰিচালনা সঞ্চালক হিচাপে এক নতুন ভূমিকা গ্ৰহণ কৰিব। তেওঁ জেফ্ৰি ওকামোটোৰ স্থানত নিজৰ কার্যভাৰ গ্রহণ  কৰিব। আইএমএফৰ এফডিএমডিৰ ভূমিকাই নিৰীক্ষণ আৰু সম্পৰ্কিত নীতিসমূহৰ ওপৰত আগভাগ ল’ব আৰু গৱেষণা আৰু ফ্লেগশ্বিপ প্ৰকাশনৰ তত্বাৱধান কৰিব।

ওমাইক্ৰনৰ লক্ষণ

এছ-জিন হৈছে নতুন ওমাইক্ৰন কোভিড-19 প্ৰকাৰৰ চিনাক্তকৰণ আৰু নিৰ্ণয়ৰ বাবে এক প্ৰক্সি সূচক। ওমাইক্ৰন ভাইৰাছৰ লক্ষণবোৰৰ ভিতৰত আছে অত্যাধিক ভাগৰ, মুৰৰ বিষ আৰু শৰীৰৰ বিষ, গোন্ধ আৰু সোৱাদ হেৰুওৱা, আৰু শৰীৰৰ উচ্চ উষ্ণতা যি সাধাৰণতে কৰোনাভাইৰাছৰ অন্যান্য প্ৰকাৰৰ ফলত হয়।

Leave a Comment

error: Warning, you aare not allowed to copy this element
%d bloggers like this: